Fit Grubu

Yaşam senin sağlıklı kal

Yayla Agro Gıda, hayatı kolaylaştıran Yayla Gurme Fit ürün serisinde çeşitli sebzeler ve bakliyatlar ile zenginleşen bulgur pilavı karışımları sunuyor. Ön işleme ya da yıkamaya gerek duyulmayan Yayla Gurme Fit’in pilava dönüşmesi için ihtiyacınız olan tek şey, paketin içindeki karışımı tencereye koyup yağ, tuz ve su ile buluşturmak. Bulguru baş tacı eden ve ona hak ettiği değeri veren Yayla Gurme Fit serisinde: domatesli bulgur, biberli firik bulgur, chialı bulgur, karışık sebzeli bulgur, kırmızı kinoalı bulgur, nohutlu bulgur, yeşil mercimek ve domatesli bulgur, greçkalı bulgur, yeşil mercimek ve domatesli siyez bulgur gibi çok sayıda seçenek yer alıyor.

Hazır Fit Diyet Yemekleri

Hazır Fit Diyet yemekleri, Yayla’nın diyet yapan kişilere yönelik ürettiği bir ürün grubudur. Kolay hazırlanan ve düşük kalorisiyle dikkat çeken bu grupta lif oranı yüksek besinler ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Sebze ve tahıl ağırlıklı kullanılan bu Yayla hazır yiyecek grubuna Yayla Gurme Fit adı verilmektedir. Pirinç yerine ağırlıklı olarak bulgur tercih edilen Yayla Gurme Fit ürünlerimizde, tercih edilen besinler önemlidir.

Bulgur, pilav ve çeşitli yemeklerin yapımında kullanılan önemli bir tahıldır. Bulgur, pirince kıyasla daha yüksek oranda besleyiciliğe sahiptir ve daha kolay sindirilir. İçerik açısından daha faydalı olan bulgur, kendine has yapısıyla diyetlerin gözdesidir. Yüksek lifli olan tahıl, aynı gramajdaki pirinçten daha az kalorilidir. Bundan dolayı da diyet yapanlar, diyabet hastaları, fazla kilosundan kurtulmak veya formunu korumak isteyenler bulgura yönelmektedir.

Aynı zamanda Yayla Fit Diyet yemeklerimizde kullanılan bulgurlar kısa sürede hazmedilebilmektedir. Sporcular daha çok pirinç tüketsede bu tüketimin nedeni pirinçteki kalori yüksekliğidir. Bu yüksek oran diyet yapanların veya kilo vermek isteyen kişilerin talebinde değildir. Bundan dolayı da Yayla Gurme Fit ürünlerimiz pirinçten ziyade bulgurdan oluşturulmaktadır.

 

 

 

Yayla Gurme Fit Ürünleri

Yayla Gurme Fit ürünlerimiz, her damak zevkine uygun olarak farklı besleyici tahıllardan oluşmaktadır. Ürünlerimiz herkesin kolayca tüketebileceği şekilde üretilmektedir. Birbirinden farklı yüksek besin değerine sahip tahıl ve sebzeler bir pakette buluşturulmaktadır. Bu sayede diyet yapanlar tek tip beslenme düzeninden sıyrılmaktadır. Yayla Gurme Fit ürünlerimiz her damak zevkine hitap etmesi açısından bu şekilde sınıflandırılmıştır:

 • Yayla Gurme Fit Nohutlu Bulgur
 • Yayla Gurme Fit Yeşil Mercimek ve Domatesli Bulgur
 • Yayla Gurme Fit Chialı Bulgur
 • Yayla Fit Domatesli Bulgur
 • Yayla Fit Greçkalı Bulgur
 • Yayla Fit Kırmızı Kinoalı Bulgur
 • Yayla Fit Biberli Firik Bulgur
 • Yayla Gurme Fit Karışık Sebzeli Bulgur
 • Yayla Gurme Fit Yeşil Mercimek ve Domatesli Siyez Bulgur

Yayla Gurme Fit ürünlerimizin çeşitleri incelendiğinde ürünlerin bulgura ek olarak protein, lif ve vitamin açısından da zengin olduğu görülmektedir. Yayla Gurme Fit Ürünlerimiz içerisinden sevilerek tüketilen birkaç ürünün detayları ise şu şekildedir:

Yayla Gurme Fit Nohutlu Bulgur

Yayla Gurme Fit Nohutlu Bulgur, ana yemek olarak öğünlerde tüketilen hazır bir yemektir. Paket içerisinde yer alan nohut, yüksek protein ve lif içeriğiyle diyetlerde en sık tüketilen bakliyatlardandır. Kültürümüzde sevilerek tüketilen nohutlu pirinç pilavını diyette de gönül rahatlığıyla tüketin diye Yayla Gurme Fit Nohutlu Bulgur piyasaya sürülmüştür.

Pirinçten gelen yüksek kalori yerine bulgurdan gelen uzun süreli tokluk ile diyetleriniz oldukça kolaylaşmaktadır. Hazırlanma süresi 15 dakikanın altında olan Yayla Gurme Fit Nohutlu Bulgur ile vakitten kazanırken formunuzu da sağlayabilirsiniz.

Yayla Gurme Fit Domatesli Bulgur

Kurutulmuş domatesle birleştirilen Yayla Gurme Fit Domatesli Bulgur pilavı, bulgurun sevilen bir çeşididir. Bulgurun düşük kalori seviyesi ve yüksek lifli yapısı domatesin lezzetiyle buluşturulmaktadır. Sağlıklı bir besin olan domates sayesinde tadını damakta bırakan Yayla Gurme Fit Domatesli Bulgur pilavı, ana öğün ihtiyacını doğrudan karşılamaktadır.

Yayla Gurme Fit Chialı Bulgur

Antioksidan yönünden zengin olan Chia tohumu ile bulgurun besleyiciliği arttırılmıştır. Chia tohumu ve bulgur, faydalı yağ asitleri açısından son derece zengindir. Yayla Gurme Fit Chialı Bulgur pilavını bu denli ön planda kılan şey de Chia tohumunun sahip olduğu özelliklerdir.

Yağ asidi zenginliği, antioksidan özelliği yoğun olan Chia tohumu, Yayla içeriğiyle benzersiz bir lezzete ulaşmaktadır. Diyetlerde veya form koruma sırasında B vitamini, Omega 3 ve antioksidanlarda istemsiz bir kayıp meydana gelir. Bu kaybı en iyi telafi edeceğiniz besin ise Yayla Gurme Fit Chialı Bulgur pilavı olmaktadır.

Yayla Biberli Firik Bulgur Pilavı

Kurutulmuş kırmızıbiberlerle tatlandırılan Yayla Biberli Firik Bulgur pilavı, yağ yakmak isteyenlerin ilk tercihidir. Yağ yakıcı özelliğe sahip olan kırmızıbiber yemeklerin içinde veya yanında sıkça tercih edilmektedir. Yağ yakmanın önemli kabul edildiği diyetlerde Yayla Biberli Firik Bulgur pilavının önemi büyüktür.

Bulgurun besin özellikleri ile birleşen kırmızıbiber, yağ yakımını hızlandırmaktadır. Gün içerisinde kan şekerini düşürmeyen ve şekeri dengeleyen bu ürün sayesinde doyasıya bir öğün yaşayabilirsiniz. A ve C vitaminleri, potasyum ve magnezyum açısından yüksek olan kırmızıbiber sayesinde diyetinizi bol proteinli, vitaminli ve lifli şekilde sürdürebilirsiniz.

Yayla Gurme Fit Diyet Ürünleri Özellikleri

Sahip oldukları besin değerinin yanında yüksek lif oranıyla diyet yapanlara özel üretilen bu ürünler oldukça avantajlıdır. Yayla Gurme Fit ürünlerimizi vazgeçilmez yapan özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Doğal tahıl içeriğine sahiptir.
 • Ana yemek olarak tüketilmeye uygundur.
 • Yemeye hazır hale getirmek için yağ, isteğe göre tuz ve su yeterli olmaktadır.
 • Üründen yemek istenen miktar belirlenebilir.
 • Uygun fiyatlı kaliteli içeriğe sahiptir.
 • Üründe kullanılan tahıl ve bakliyatlar uzun süre tok tutma özelliği gösterir.
 • Ürün kısa sürede hazırlanabilir.
 • Ürün içerisinde kullanılan bakliyatlar, sebzeler, tohumlar detaylı ve özenli şekilde seçilmiştir.
 • Faydalı yağlar, lifler ve vitamin, protein içeriği kusursuzca değerlendirilmiştir.
 • Kaliteli mahsuller tercih edilmektedir.
 • Lezzetli ve doyuruculuğu yüksektir.
 • Farklı tatlar bir araya getirilerek yeni lezzetler ortaya çıkarılmıştır.
 • Alışılmış diyet beslenmesine yeni bir soluk getirmiştir.