YARININ LEZZETLERİ YAYLA AGRO GIDA AR-GE MERKEZİNDE HAYAT BULUYOR.

2018 yılında Mersin Üretim Tesislerinde Bakanlık onaylı kendi sektöründe ilk ve tek Ar-Ge merkezi olarak, 25 kişilik araştırma ekibiyle değişen tüketici beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve doğayla dost yenilikçi üretim modelleri geliştirmek için çalışıyor. Yayla Agro Gıda Ar-ge merkezi; “Sürdürülebilir Dün'Yayla” mottosu çerçevesinde inovasyonu merkezine alıp tüketici beklentilerine uygun geliştirdiği yenilikçi ürünlerle gastronominin öncü gücü olarak geleneği geleceğe taşıyor.

Geleceğin Üretim Biçimleri

Tüketicilerin hızlı yaşam koşullarında katkısız ve lezzetli ev yemeklerine kolaylıkla ulaşabilmesi amacıyla her ürün kategorisi için düzenli olarak sürdürdüğümüz inovasyon çalışmalarının yanında, AR-GE merkezlerimizde geleceğin ilham verici üretim biçimlerinin izini sürüyoruz.

Yeni Üretim Fikirlerimizle Sektöre Yön Veriyoruz.

Bakliyat tüketim mirasını gelecek nesillere taşımanın sorumluluğu ve çevre hassasiyeti ile aralıksız çalışan AR-GE ekibimiz, bakliyat ve tahıldan gelen sürdürülebilir beslenme kültürünü yeni nesiller için yeni çözümler sunarak geliştiriyor. Sürdürülebilir tarım tohumlarının bugünün toprağında filizlenmesine katkı sağlayıp, hızla değişen tüketim alışkanlıklarına ve sektöre yeni üretim fikirleriyle yön veriyoruz.

Kaliteli Üretimi Destekliyoruz

BRC, IFS, FDA, Kosher, Helal, COVİD-19 Güvenli Üretim, Sıfır Atık ve Güvenilir Tedarikçi, Çevko, ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, ISO 45001, ISO 10002, ISO 27001 belgesi gibi yurt içi ve uluslararası ürün sertifikasyonlarına sahip olan Yayla Agro Gıda, yeni ürün inovasyon çalışmalarıyla birlikte geleceğin üretim teknolojileri için AR-GE çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

AR-GE Merkezi Projelerimiz
AR-GE çalışmalarımız sonucunda BPA’sız oturan poşet (Pouch) ambalajları tasarlayarak ulusal pazarda hazır yemek üretimi yapan ilk firmayız.

Ulusal AR-GE yatırımlarında ilk 250 arasında yer alarak daha sağlıklı bir gelecek için ilklerin öncüsü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Gurme Serisi
Gurme Fit Serisi
Yemek Hazır Serisi
Haşlanmış Serisi

Daima Öncü ve Yenilikçi

Bugün 100’ü aşkın ülkeyle gerçekleştirdiğimiz ekonomik faaliyetlerin; AR-GE merkezlerimizde geliştirdiğimiz yeni ürün prototipleri ve yenilikçi üretim teknolojilerine dayandığını biliyoruz. Binlerce tüketiciyi dinleyerek ve beklentilerini analiz ederek tüketicilerimiz inovasyon süreçlerimize dahil ediyoruz.

Yeni Nesil Kaliteli Ambalaj Teknolojisi

AR-GE merkezlerinde inovasyon çalışmalarımız sonucunda geliştirdiğimiz yeni nesil ambalajlarımız sayesinde; hiçbir katkı ve koruyucu kullanmadan ürünü kendi koku ve tadında uzun süre muhafaza ediyoruz. Bulgur pilavı karışımları, pirinç pilavı karışımları, ilk sıvı çorba, tüketime hazır makarna projelerimiz de AR-GE merkezlerimizden sektöre kazandırılan diğer ‘ilk’leri oluştuyor.

Güçlü Yönlerimiz

BPA'sız yüksek koruma özellikli esnek ambalaj
Yapay katkı içermeyen ürün gamı
Koruyucu içermeyen ürünler
Isıl işlem ile sağlanan uzun raf ömrü
2 dakikada hazırlanan Yemek Hazır serisi
Aç-Ye, Isıt-Ye konseptlerinde Yemek Hazır
Diyetisyen desteği
Uzman AR-GE kadrosu
ZAMANA MEYDAN OKUYAN AMBALAJ TEKNOLOJİMİZ
Yayla Agro Gıda, yeni nesil BPA’sız ambalajla hazır gıdaları soğuk zincirsiz 24 ay koruyor

Gıda güvenliğinde içerik kadar ambalajın da kritik rol oynadığını biliyor muydunuz? Önce insan sağlığı diyen Yayla Agro Gıda, ürünlerindeki kalitesini yeni nesil ambalajlarıyla da sürdürüyor. Soğuk zincire ihtiyaç duymayan BPA’sız özel ambalajlarıyla hem insan sağlığını hem de ambalajın içindeki gıdayı ve besin değerlerini koruyor. Evlerimizde pişirdiğimiz bir yemeği iki yıl saklamamız imkansız ama Yayla Agro Gıda yeni nesil ambalaj ile yemekleriniz ilk günkü gibi.


Daha Sağlıklı bir gelecek inşa etmek misyonuyla toplum sağlığını iyileştirmeyi ilke edinen Yayla Agro Gıda, BPA’sız (BisphenolA) özel ambalajlarda yer alan Yemek Hazır serisi ile çorbalar, bulgur ve pirinç pilavları, pilakiler, etli kuru fasulye, etli nohut, hoşaf gibi ev yapımı tadında güvenilir lezzetler sunuyor. Yayla Agro Gıda üretim tesislerinde son teknoloji ile üretilen Yemek Hazır serisi, renklendirici ve koruyucu gibi katkı maddeleri kullanılmadan pişirildiği haliyle tüketiciyle buluşuyor. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri, Helal-Kosher, BRC ve IFS Global Gıda Güvenliği standardına, İSG, Covid-19 Güvenli Üretim ve çevre ile ilgili yasal mevzuata uygun olarak üretilen bu ürünler içerikleri kadar ambalajlarıyla da güvenli gıdanın adı oluyor.

Katkı ve koruyucuyla gıdaların ömrünü uzatmaya son…

Yeni nesil ambalajlar; katkısız, koruyucusuz, ev yemeği tadında Yayla Yemek Hazır serisinin raf ömrünü de uzatıyor. Esnek ambalaj segmentinde bulunan en yüksek bariyer özelliğine sahip ambalajda kullanılan malzeme, sıfıra yakın hava ve nem geçirgenliği ile dikkat çekiyor. Soğuk zincire ihtiyaç duymayan bu özel ambalaj, ısıyı dengeli yayma özelliği sayesinde tam sterilizasyon için gerekli ısı miktarına ulaştığında bile tüm ürünü aynı ölçüde ısıya maruz bırakıyor. Farklı ambalajlarda satılan ürünlerde işlem döngüsü sırasında kayıplar yaşanırken, Yayla’nın BPA’sız özel ambalajları yiyeceklerin niteliğini ve ısıya duyarlı maddelerin besin değerlerini koruyor.

Özel filmlerden oluşan çok katlı laminasyon yapısına sahip Yayla Yemek Hazır ambalajları, kolay açılabilme özelliği ile de tercih ediliyor. Üstelik cam ve teneke kutulara oranla 10’da 1 daha az yer kaplayan ambalaj, yeterli küçük depolama alanıyla önemli avantaj sağlarken lojistijk sırasında harcanan karbon emisyonunu azaltan yönüyle çevreyi koruyor.